Acil Tatil Planı / Beykoz

Merhaba :) İstanbul’dan hızlıca kaçmak için, doğayla iç içe bir tatil önerisi yapacağım. Village Park Resort & Spa Oteli’ni çok sakin ve güzel buldum. Öncelikle; otelde ki tüm personel çok sevecen ve güler yüzlü kişilerdi. Buradan puan kazanıyor. Odalar temizdi, bahçeye açılan ve direk çim zemine açılan balkonu sayesinde hiç bunalmış hissetmedim. Pandemi döneminde girmek mümkün olmasa da, tercih ederseniz yüzme havuzu ve spası var. Kışın da şömine yakarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Doğası İstanbul değil de, Maşukiye’deymiş gibi hissettiriyor. (Maşukiye otellerinden daha güzel ve yakın olması büyük avantaj.) Sabah yeşilliğin içinde çok çeşitli ve güzel bir serpme kahvaltı sunuyor. Kışın da şömineli odalarda kalıp, spayla çok dinlenmiş hissedebilirsiniz. Fotoğraflardan da incelemeniz için aşağıya elliyorum :)

Beykoz’da çok beğendiğim bir otel daha vardı. Bungalov odalarının bir duvarı full camdandı. Böylece ormanı izleyebiliyordunuz. Daha geniş bir alana yayılmış ve tam doğanın ortasındaydı. Fiyatı geçen sene 500 tl civarındaydı, bu sene o oteli göremedim. Village Park Resort & Spa’da biraz farkla hemen hemen bu ücretlerdi.

Otelden çıktıktan sonra küçük bir Beykoz gezisiyle Anadolu Hisarı’nı gezme imkanı bulduk. Pazartesi günü kendimi resetlenmiş hissettim, kesinlikle değdiğini rahatlıkla söyleyebilirim.