Okuma Listem

ADIYAZARBENCE...NEREDEN DUYDUM?
Kurtlarla Koşan KadınlarClarissa Pinkola EstesTekrar tekrar okumam gereken bir kitap, hep okuduğumda farklı bir şey keşfediyorum. Dikkatli ve üzerine düşünerek okunması lazım. Çok çok çok keyif aldım.Çok sevdiğim bir arkadaşım önermişti.
SiddharthaHermann HesseAnlatımı çok güzeldi. Sonu, türk filmi tadında olsa da çok keyifli bir kitaptı.Tarkovski'nin Tilkisi önermişti.
LolitaVladimir NabokovOf of... "Lolita, hayatımın ışığı, kasıklarımın ateşi." diye başlayan, pedofiliyi anlatsa da anlatımından, akıcılığından ve tutkuyu muazzam dile getirişinden vazgeçemediğim bir kitaptı.Tarkovski'nin Tilkisi önermişti.
Tanrılar OkuluStefano D'AnnaÇook sıkıcıydı. Aynı cümleleri tekrar edip durması beni sinir etmişti.Ev arkadaşımın o zamanlar yeni olan flörtü barda bütüün akşam bu kitabı anlatmış. O dönem hepimiz merak etmiştik.
Mavi SakalKurt VonnegutKurtlarla Koşan Kadınlar'da bu öyküden bir bölümde özet halinde analizleriyle bahsediyor. Ordaki analizler çok hoşuma gitmişti. Burada detaylı öykü anlatılıyor. Analizi okuduktan sonra pek ilgimi çekmedi.Tarkovski'nin Tilkisi önermişti.
ŞeylerGeorges PereBu kitapla aramda duygusal bir bağ var. Kendimden bir parça yakaladığım için sanıyorum. Çalışmak istemeyen ama her türlü lükse sahip olmak isteyen bir çifti anlatıyor.Tarkovski'nin Tilkisi önermişti.
1984Geoge OrwellBu kitabı açıp tekrar okumaya korkuyorum artık. O kadar günümüzü anımsatıyor ki...Merak ettiğim için almıştım.
İhsan Oktay AnarAmatİçinde çok fazla bilmediğim terim vardı. Yazarına hayran olduğum bir kitap. Sank igerçekten denizcinin ağzından aktarılıyormuş gibiydi. Çok akıcı.Grafik hocam önermişti. İlk senemde final ödevimizi bu kitabın afişini çizerek vermiştik.
İhsan Oktay AnarPuslu Kıtalar AtlasıAmat kadar hoşuma gitmese de merak uyandıran ve akıcı bir kitaptı.Grafik hocam önermişti.